Traktör Arka Yükleyici

Traktör Arka Yükleyici; traktörün arka kısmındaki üç nokta askı düzenine bağlanarak kum, çiftlik gübresi v.b. materyallerin yüklenmesinde kullanılan hidrolik kaldırma ve mekanik boşaltma düzenli bir arka yükleyicidir. Yükleyici ; ana çatı , kepçe , mekanik boşaltma düzeni ve hidrolik kaldırma düzeni olmak üzere dört kısımdan oluşmaktadır.
               
Traktör Arka Yükleyici , tek pistonlu ve çift pistonlu olmak üzere iki tiptir. Hidrolik silindir, traktör üç nokta askı sistemine bağlantı elemanlarının olduğu çatının alt orta noktasına pim ile yataklanmış olup diğer ucu yine aynı ölçüdeki pim ile kepçe kolu görevi yapan şasiye ortadan bağlanmıştır.
 

Teknik Özellikler
 

  Boş Ağırlık Tek Pistonlu 185 Kg
  Boş Ağırlık Çift Pistonlu 200 Kg
  Toplam Uzunluk 2300 mm
  Toplam Genişlik 1050 mm
  Toplam Yükseklik 970 mm
  Kepçe İç Hacmi 0,23 cm³

Mekanik Yükleyici

HİDROLİK POMPA :
1500 devirde 40 lt /dk. debili ve 190 kg /cm. maksimum basınçlı ithal malı dişli tiptedir.

KUMANDA VALFLERİ:
1/2” , 67 lt /dk. kapasiteli, iki levyelidir ve ithal malıdır.

PİSTONLAR:
Piston boruları iç yüzeyleri H7 toleransında honlanmış 400 kg/cm. basınca dayanıklı bu iş için özel olarak imal edilmiştir. Piston milleri SAE 1060 çelik malzemeden olup sertleştirilerek yüzeyleri krom ile kaplanmıştır. Piston keçeleri –30 C’den +120 C’ye kadar sıcaklıklarda özelliğini kaybetmeyen bu iş için özel olarak imal edilmiştir.

YAĞ DEPOSU:
Hidrolik yağ deposu yükleyicilerde 40 lt. yağ alma kapasiteli, ısı ve seviye göstergeli, havalandırma kapaklı, emiş hattı üzerinde 125 lt /dk kapasiteli 90 mikron emiş filtresi konulmuştur.

HORTUMLAR:
R2A kalitesinde 250 kg/cm. basınca dayanıklı pres sıkma rekorludur.

TESİSAT BORULARI:
İç ve dış yüzeyleri fosfat ile kaplı olup bu iş için özel olarak imal edilmiş ithal malı 400 kg/cm. basınca dayanıklı çelik çekme dikişsiz borulardır.

PİMLER VE BURÇLAR:
Pimler SAE 1060 çelik malzemeden olup, indiksiyonla sertleştirilmiştir. Burçlar SEA 1050 çelik malzemeden sertleştirilmiş ve çelik çakma burçludur.

BOYA:
Makine önce bir kat astar daha sonra iki kat endüstriyel boya ile boyanır.